ΜΟΝΟΗΜΕΡΗ ΣΤΗ ΧΑΛΚΙΔΑ

Κύπρου & Ψαρών 28 Περιστέρι, Τ.Κ. 121 32

Τηλέφωνα: 210 5711701

FAX 210 5785156

email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. "> Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.

Περιστέρι   19/3/2013

Αριθμός πρωτοκόλλου :

ΠΡΟΣ : Γ΄Δ/ΝΣΗ Β/ΜΙΑΣ ΕΚ/ΣΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ : Κάθε ενδιαφερόμενο ταξιδιωτικό γραφείο

Θέμα: Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για μονοήμερη εκδρομή στο Ναύπλιο.

Το σχολειό μας προτίθεται να πραγματοποιήσει μονοήμερη εκδρομή στο Ναύπλιο στις 30/4/2012 ημέρα Δευτέρα

Η προκήρυξη απευθύνεται σε κάθε ενδιαφερόμενο ταξιδιωτικό γραφείο, συμφώνα με το άρθρο 14 της ΥΑ «Εκδρομές-μετακινήσεις μαθητών σχολείων Δ/μιας Εκπ/σης εντός και εκτός της χώρας» για την ανωτέρω προγραμματιζόμενη εκδρομή ως εξής :

1.Προορισμος: Ναύπλιο.

2.Αριθμος συμμετεχόντων: 150 μαθητές και   συνοδοί καθηγητές .

3.Μεταφορικο μέσο : Τουριστικά λεωφορεία στην αποκλειστική διάθεση του σχολείου για περιηγήσεις και μεταφορά μαθητών.

4.Επισκέψεις σύμφωνα με το πρόγραμμα του σχολείου

Η προσφορά θα πρέπει σύμφωνα με την Υ. Α Γ 2 / 129287 / 2011, ΦΕΚ 2769 / 02/ 12/ 11τ. Β΄να εξασφαλίζει τα παρακάτω :

1. Υποχρεωτική Ασφάλιση Ευθύνης διοργανωτή ταξιδιωτική ασφάλιση και ασφάλεια ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης.
  1. 2.Τα λεωφορεία να πληρούν τις προδιαγραφές που προβλέπει ο νόμος ( ΚΤΕΟ – έγγραφα καταλληλότητας κ. λ .π .) .
  2. 3.Την αντιμετώπιση της περίπτωσης που δεν θα πραγματοποιηθεί η εκδρομή στις προγραμματισμένες ημερομηνίες λόγω ανωτέρας βίας ( εκλογές κ .λ. π .).
  3. 4.Για τις παραπάνω υπηρεσίες ζητείται η τελική τιμή με ΦΠΑ
  4. 5.Με κάθε προσφορά να κατατεθεί απαραιτήτως από το ταξιδιωτικό γραφείο υπεύθυνη δήλωση ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το οποίο βρίσκεται σε ισχύ .

Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν σε κλειστούς φακέλους μέχρι και την Παρασκευή 6/4/2012 και ώρα 13.00΄στο γραφείο του Δ/ντή του 3ου Γυμνασίου Περιστερίου ( Κύπρου και Ψαρών 28)

Περιμένοντας τις δικές σας ενέργειες.

Πανόπουλος Αναστάσιος