Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 18 επισκέπτες και κανένα μέλος

Απουσίες λόγω COVID-19

Apousieslogocovid

Oι απουσίες των μαθητών/τριών, οι οποίες θα πραγματοποιηθούν μετά την επαναλειτουργία του σχολείου, Δευτέρα 18 Μαΐου 2020, δε θα ληφθούν υπόψη εφόσον ο γονέας ή ο κηδεμόνας τους υποβάλει υπεύθυνη δήλωση, ότι ο/η μαθητής/τρια ανήκει σε ομάδα αυξημένου κινδύνου για νόσηση από COVID-19 ή έρχεται σε στενή επαφή με άτομο του οικογενειακού του περιβάλλοντος που ανήκει στην παραπάνω ομάδα αυξημένου κινδύνου, ή ήδη νοσεί.
Στην υπεύθυνη δήλωση θα αναγράφεται ανάλογα με την περίπτωση: «το τέκνο μου ανήκει σε ομάδα αυξημένου κινδύνου για νόσηση από COVID-19» ή «έχω άτομο στο οικογενειακό μου περιβάλλον που ανήκει σε ομάδα αυξημένου κινδύνου για νόσηση από COVID-19 ή ήδη νοσεί».

Για το λόγο αυτό, όσοι δε θα παρακολουθήσουν τα μαθήματα με φυσική παρουσία στη σχολική αίθουσα, παρακαλούμε να αποστείλουν, αποκλειστικά με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο στην επίσημη ηλεκτρονική διεύθυνση του σχολείου μας την υπεύθυνη δήλωση που έχουν λάβει με  email συμπληρωμένη.

Οι γονείς που δεν έλαβαν το email με τη  σχετική ενημέρωση και θέλουν να υποβάλουν την παραπάνω υπεύθυνη δήλωση, μπορούν να επικοινωνήσουν τηλεφωνικά με το σχολείο.

Ευχαριστούμε και πάλι για τη συνεργασία σας.

Π. Κανέλλος