Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 10 επισκέπτες και κανένα μέλος

Αγιασμός - Έναρξη σχολικής χρονιάς 2020-2021

agiasmos2020 21

Ο Αγιασμός  γίνεται σε σημαντικά γεγονότα της ζωής μας, όπως η έναρξη της σχολικής μας χρονιάς, για  να έχουμε  τη χάρη και την  ευλογία του Θεού. Ο ιερέας παρακαλεί το Θεό να δίνει υγεία, δύναμη και καθαρό μυαλό στα παιδιά και στους δασκάλους για να ευοδωθεί η εργασία τους.

Ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς στο σχολείο μας, το 3ο Γυμνάσιο Περιστερίου, θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 11.45 π.μ στο προαύλιο του σχολείου, σύμφωνα με την εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ.

Η προσέλευση και ενημέρωση των μαθητών θα γίνει ως εξής:

Α’ Τάξη: 10.30 π.μ

Β ’& Γ'  Τάξη: 11.00 π.μ

Όλη η διαδικασία θα τηρεί τα σχετικά υγιειονομικά πρωτόκολλα και τις σχετικές εγκυκλίους.

xrisimaskas

Η χρήση της μάσκας καθίσταται υποχρεωτική σε όλους τους εσωτερικούς χώρους, και στους εξωτερικούς όπου υπάρχει συγχρωτισμός.

dianomibiblion

Μετά τη λήξη της τελετής θα διανεμηθούν τα βιβλία σε όλες τις τάξεις του Γυμνασίου. Ο κάθε μαθητής θα παραλάβει όλα του τα βιβλία έτοιμα σε πλαστική συσκευασία.

Οι γονείς των μαθητών δεν επιτρέπεται να εισέλθουν στο χώρο του σχολείου.

ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ!

ΥΓΕΙΑ, ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΠΡΟΟΔΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΜΑΣ!

Π. Κανέλλος