Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 27 επισκέπτες και κανένα μέλος

Επίσκεψη_1ο εργαστήριο στο πλαίσιο του "Our Theatre P.L.A.Y. - Production Learning Activities for Youth"

start stop bwd fwd

Το ΘΕΑΜΑ (Συμπεριληπτικό Θέατρο Ατόμων με Αναπηρία) σε συνεργασία με το 3ο Γυμνάσιο Περιστερίου διοργανώνουν 10 δημιουργικά εργαστήρια με τίτλο:"Το Θέατρό μας".

Τα εργαστήρια σκοπό έχουν να φέρουν τους μαθητές κοντά στο θέατρο και να τους παρουσιάσουν όλα τα επαγγέλματα που σχετίζονται με μια θεατρική παραγωγή. Τα παιδιά κατά τη διάρκεια των Εργαστηρίων θα γίνουν σκηνοθέτες, ηθοποιοί, σεναριογράφοι, φωτιστές, επιμελητές ήχου, μουσικής και άλλα πολλαπλά επαγγέλματα που σχετίζονται με μια θεατρική παραγωγή.
Τα Εργαστήρια θα διεξαχθούν τον Οκτώβρη και Νοέμβρη και το Γυμνάσιο θα ανεβάσει την παράσταση που θα προετοιμαστεί στις 3 Δεκέμβρη, 2022 για γονείς και μαθητές του Γυμνασίου.
----------------------------------------------------------
Την Τετάρτη 5/10 πραγματοποιήθηκε το 1ο εργαστήριο, με επίσκεψη των μαθητών/τριών που συμμετέχουν, στο ΘΕΑΤΡΟ ΙΣΟΝ, με συνοδούς την κ. Αλεξάνδρα Τσούλου, υποδιευθύντρια του 3ου Γυμνασίου και την κ. Κατερίνα Θανοπούλου εκπαιδευτικό ειδικής αγωγής.