Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 10 επισκέπτες και κανένα μέλος

25 Μαρτίου 2024

Την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024 πραγματοποιήθηκε η γιορτή για την επέτειο της 25ης Μαρτίου στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας.

Η 25η Μαρτίου είναι μια ιδιαίτερα σημαντική μέρα για τον ελληνικό λαό. Αποτελεί εθνική και θρησκευτική εορτή για τους Έλληνες καθώς εορτάζουμε τον Ευαγγελισμό της Θεοτόκου και την επανάσταση των Ελλήνων,που για περίπου 400 χρόνια υπέφεραν την οθωμανική κυριαρχία και αποφάσισαν να αντισταθούν,καταβάλλοντας μεγάλες προσπάθειες για την απελευθέρωσή τους.

Την εκδήλωση προλόγισε και έκλεισε ο διευθυντής του σχολείου κος Αντώνιος Θεοδωρακόπουλος.Τη μουσική επιμέλεια της εκδήλωσης είχε  η καθηγήτρια μουσικός του σχολείου μας κα Ελένη Πήττα και την επιμέλεια κειμένων η καθηγήτρια φιλόλογος κα Θεοδώρα Σιούζιου.

η-τάξη

e class